Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Diagnoza: nowotwór krwi. Posłuchaj audycji medycznej Radia Olsztyn

Nowotwory krwi mogą wystąpić u każdego bez względu na wiek. Częściej dotykają jednak mężczyzn powyżej 55 roku życia. Szacuje się, że na świecie co 30 sekund ktoś dowiaduje się, że ma nowotwór krwi.

W Polsce rocznie rozpoznawanych jest około 6-7 tysięcy nowych przypadków. Liczba zachorowań wzrosła dwukrotnie w ciągu ostatnich 30 lat. Ponadto ze statystyk wynika, że województwo warmińsko-mazurskie znajduje się w czołówce pod względem zachorowań onkologicznych, w tym dotyczących krwi.

W odpowiedzi na duże zapotrzebowanie leczenia pacjentów z całego województwa w Szpitalu MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie powstał jedyny na Warmii i Mazurach Ośrodek Transplantacji Szpiku.

Gościem Agnieszki Lipczyńskiej w audycji Diagnoza jest dr n. med. Janusz Hałka, który kieruje oddziałem hematologii w olsztyńskiej Poliklinice, konsultant wojewódzki w dziedzinie hematologii. O walce z ostrą białaczką opowiadają również pan Mariusz i pan Krzysztof.

Audycja Diagnoza w Radiu Olsztyn w środy po godzinie 22.

Posłuchaj audycji

Audycja Diagnoza w Radiu Olsztyn w środy po g.22.

Więcej w zdrowie, lekarz, krew, choroba, białaczka, pacjent, Poliklinika, szpital MSWiA, terapia, hematologia, Warmińsko-Mazurskie Centrum Onkologii, choroby krwi
Kolejne wybudzenia w Budziku dla dorosłych. „Wszyscy dobrze rokują”

Troje kolejnych podopiecznych Kliniki Budzik dla dorosłych w Olsztynie udało się wybudzić ze śpiączki. To osoby, które trafiły do placówki po urazach czaszkowo-mózgowych. Ich stan zdrowia...

Zamknij
RadioOlsztynTV