Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Deweloper zarzuca oszustwo i rezygnuje z kupna działki w centrum miasta. Co na to władze Olsztyna?

Fot. A. Piedziewicz

Wylicytowana za 21 milionów złotych działka przy ulicy Głowackiego w Olsztynie, nie została sprzedana. Warszawski deweloper, który wygrał przetarg, miał dziś wpłacić całą kwotę i podpisać z ratuszem umowę notarialną, ale tego nie zrobił.

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz podkreśla, że był to trzeci termin, jaki miasto wyznaczyło inwestorowi na dokończenie transakcji. Wcześniejsze terminy, były przesuwane na prośbę dewelopera.

– Dziś kończymy to postępowanie – powiedział prezydent Olsztyna. W związku z tym inwestor straci wadium w wysokości 710 tysięcy złotych, a miasto przygotuje kolejny przetarg na tę działkę.

00:00 / 00:00

Z kolei deweloper Wojciech Musiał uważa, że urząd miasta nie umieścił w przetargu kluczowych informacji dotyczących sprzedawanej nieruchomości, np. o występowaniu na terenie działki płazów, które są pod ścisłą ochroną. Między innymi przez to, nie można jej wykorzystać pod cele budowlane. Deweloper uważa, że został oszukany i zapowiada, że odda sprawę do sądu. Chce walczyć nie tylko o zwrot wadium i wszystkich poniesionych dotąd kosztów, ale także o zwrot utraconych korzyści, które ocenia na 100 milionów złotych.

00:00 / 00:00

Prezydent Olsztyna odpowiada, że chronione płazy mogą występować na sąsiedniej działce, która nie była wystawiona na sprzedaż. Natomiast przetarg był przeprowadzony z najwyższą starannością, a potencjalni nabywcy mieli wystarczająco dużo czasu, by zapoznać się z możliwościami inwestycyjnymi, jakie oferuje działka wystawiona do licytacji.

Inwestor mówi, że jest doświadczony, a nie poradził sobie z przygotowaniem dokumentów, które mogłyby pozwolić nam na wydanie warunków zagospodarowania. W związku z tym, tak to się zakończyło.

00:00 / 00:00

Prezydent dodał, że deweloper przedstawiał plany wybudowania tam 18-piętrowych bloków, na 780 mieszkań. Tymczasem analiza urbanistyczno-architektoniczna pozwala na postawienie w tym miejscu maksymalnie 7-kondygnacyjnych budynków.

Olsztyński ratusz zapowiada, że kolejna licytacja działki przy Głowackiego o powierzchni ponad 10,5 tys. m², na której są basen i hala sportowa, będzie możliwa do przeprowadzona prawdopodobnie w październiku.

Fot. A.Piedziewicz

Autor: W. Chromy
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, działka, inwestor, deweloper, sprzedaż
Dwuletnie dziecko zmarło w szpitalu. Prokuratura podała wyniki sekcji zwłok

Znamy wyniki sekcji zwłok dwulatka z Bartoszyc, który zmarł w szpitalu dziecięcym w Olsztynie. Jego rodzice zostali zatrzymani, a śledztwo jest prowadzone w kierunku nieumyślnego spowodowania...

Zamknij
RadioOlsztynTV