Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dekorglass Działdowo przedłużył przygodę w europejskich pucharach

Dekorglass Działdowo. Fot. Katarzyna Piasecka

Tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo wygrali swój ostatni mecz w Lidze Mistrzów. Po zaciętym pojedynku pokonali francuski Hennebont 3:1.

Tym samym działdowianie zajęli trzecie miejsce w swojej grupie i wystąpią w ćwierćfinale Pucharu ETTU, czyli odpowiedniku piłkarskiej Ligi Europejskiej.

– Spodziewaliśmy się ciężkiego przebiegu tego spotkania. Mieliśmy w pamięci poprzedni mecz z Francuzami, który po trudnym boju wygraliśmy 3:2. Tak naprawdę jednak trochę spokojnie podchodziłem do tej ostatniej gry, bo w zanadrzu mieliśmy Wang Yanga, który rozgrywał dziś wspaniałe zawody – mówił trener Dekorglassu, Piotr Kołaciński.

Paweł Fertikowski z Dekorglassu jako jedyny przegrał swoją grę. – Jestem trochę zły na siebie – przyznał Radiu Olsztyn – to nie przeciwnik wygrał, tylko ja przegrałem. Było dużo wymuszonych błędów i nogi nie niosły mnie tak, jak zazwyczaj.

Dwa punkty dla ekipy z Działdowa zdobył Wong Chun Ting z Hongkongu, a jeden Słowak chińskiego pochodzenia – Wang Yang.

Było to drugie zwycięstwo podopiecznych trenera Piotra Kołacińskiego nad drużyną z Francji. Zespół Dekorglassu przegrał pozostałe pojedynki w fazie grupowej Ligi Mistrzów  – z duńskim Roskilde Bordtennis i Borussią Duesseldorf.

Autor: K. Piasecka/PAP
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tenis stołowy, Dekorglass Działdowo, Piotr Kołaciński, Hennebont
Piotr Kołaciński: chcemy dobrze zakończyć ten rok

To będzie ostatni mecz tenisistów stołowych Dekorglassu Działdowo w Lidze Mistrzów i zarazem w tym roku. Jutro u siebie zmierzą się z francuskim Hennebont. To nie...

Zamknij
RadioOlsztynTV