Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dawid Michelus z Elbląga po raz siódmy z rzędu wystąpi w finale mistrzostw Polski w boksie

Dawid Michelus. Fot. Facebook sportowca (Studio Krasuń)

Dawid Michelus z UKS Kontra Elbląg awansował do finału mistrzostw Polski w boksie, które od poniedziałku trwają w Człopie w zachodniopomorskiem.

23-letni pięściarz o złoty medal powalczy już po raz siódmy z rzędu. Dziś (30 marca) odbyły się walki półfinałowe. Rywalizujący w kategorii lekkopółśredniej Dawid Michelus stanie przed szansą zdobycia siódmego z rzędu tytułu mistrza Polski.

88. mistrzostwa Polski w boksie, po raz pierwszy w historii, rozgrywane są w liczącej niewiele ponad 5 tysięcy mieszkańców Człopie. Na starcie zabrakło m.in. uczestników ostatnich igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro – Tomasza Jabłońskiego oraz Igora Jakubowskiego. Ten drugi pojawił się na zawodach, przystąpił do ważenia, ale ostatecznie z powodu urazu prawej ręki zrezygnował z występu.

Dziś wyłoniono finalistów zawodów. Nie odbyły się półfinały w wadze papierowej (49 kg), bowiem do mistrzostw zgłosiło się zaledwie dwóch zawodników – obrońca tytułu Jakub Słomiński (Wda Świecie) oraz Dorian Mospinek (Skorpion Szczecin).

W piątkowych finałach (31 marca), które rozpoczną się o godzinie 18 wystąpi sześciu ubiegłorocznych złotych medalistów: Słomiński, Michelus, Damian Kiwior (Tiger Tarnów), Daniel Adamiec (RUSHH Kielce), Arkadiusz Szwedowicz (Skorpion Szczecin) i Paweł Wierzbicki (Boxing Sokółka).

 

(pap/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, boks, Elbląg
Polmlek wygrał z Bronowianką. Tenisistki stołowe z Lidzbarka Warmińskiego na 6 miejscu w ekstraklasie

Tenisistki stołowe Polmleku Lidzbark Warmiński zakończyły sezon w ekstraklasie na szóstym miejscu. Na zakończenie pokonały w Krakowie Bronowiankę 3:0. Jak powiedział trener Zbyszek Pietkiewicz jego zawodniczki...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV