Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy oznakowanie ścieżki rowerowej może być innowacyjne? Musi, jeśli samorząd chce otrzymać środki unijne

Ścieżka rowerowa. Fot. Łukasz Węglewski

Innowacja może być ukryta w rekreacji – przekonują samorządowcy, którzy podpisali kolejne umowy na unijne dofinansowania do inwestycji w warmińsko-mazurskich miastach i wsiach.

W Urzędzie Marszałkowskim przekazano łącznie 43 miliony złotych z unijnej kasy. Pieniądze przeznaczone będą m.in. na kulturę i dziedzictwo, efektywność energetyczną i rewitalizację. Samorządy potrafią jednak wykazać wymaganą w perspektywie finansowej 2014-2020 innowacyjność.

Nasz projekt to zagospodarowanie brzegów Łyny – mówił w rozmowie z Polskim Radiem Olsztyn Stanisław Trzaskowski, burmistrz Dobrego Miasta. – Będą tam elementy, które umożliwią np. prowadzenie działalności gospodarczej. Nie dla dużych firm, ale małej gastronomii – mówił Trzaskowski.

To nie są pieniądze łatwe do pozyskania – ocenia Marcin Sitarek, burmistrz Lidzbarka Welskiego. – Projekty muszą być rozpisane bardzo szczegółowo.

Lidzbark Welski otrzymał dofinansowanie na urządzenie i oznakowanie trasy rowerowej nad jeziorem Lidzbarskim. – Tutaj też są elementy innowacyjne. Między innymi przeszkody na trasie, bandy, przejazdy, mostki – przekonywał Sitarek.

Umowy podpisali przedstawiciele dziesięciu miejscowości: Orzysza, Nowego Miasta Lubawskiego, Lubawy, Elbląga, Lidzbarka, Węgorzewa, Stawigudy, Kętrzyna Małdyt, Ełku, Dobrego Miasta, a także Nadleśnictwa Dwukoły i Stowarzyszenia Luz Grupa.
Autor: M.Lewiński
Redakcja: A.Socha

Więcej w innowacje
Prowadzisz firmę i współpracujesz z innymi przedsiębiorcami? Masz szansę na dotację z programu Polska Wschodnia

Współpraca z innymi firmami to chleb powszedni wielu przedsiębiorców. Często w jej toku powstają pomysły na wspólne projekty. Decyzję o zrealizowaniu takiego pomysłu mogą ułatwić miliony...

Zamknij
RadioOlsztynTV