Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy wójt dawał pieniądze radnemu?

Urząd Gminy w Kozłowie. Fot. Łukasz Węglewski

Autorzy audycji Śliska Sprawa zainteresowali się sprawą wójta gminy Kozłowo, który został zawieszony w pełnieniu swoich obowiązków.

Decyzję taką podjęła w Prokuratura Okręgowa w Olsztynie. Jak poinformował jej rzecznik prokurator Krzysztof Stodolny, wójtowi został postawiony zarzut wręczenia jednemu z radnych korzyści majątkowej w kwocie 1900 złotych. Jacek Jankowski, który jest wójtem Kozłowa od 2006 roku przekonuje, że zarzut jest bezpodstawny, godzi w jego dobre imię i w dobro samej gminy. Nie wyklucza, że atak na niego może być motywowany politycznie.

Z kolei radny Rafał Ślusarski przekonuje, że dostawał pieniądze za to, że głosował na sesjach rady gminy tak jak chciał wójt i to on zgłosił to do CBA. Prokuratura postawiła też radnemu zarzut przyjęcia korzyści majątkowej.

Wójt Jacek Jankowski nie ma zastępcy. Pod jego nieobecność, gminą zarządza sekretarz Bożena Judycka. Jak zapewnia, urząd pracuje normalnie. Natomiast wójt składa odwołanie na postanowienie prokuratury o zawieszeniu go w pełnieniu tej funkcji, bo zamierza jak najszybciej wrócić do urzędu.

Posłuchaj audycji Wojciecha Chromego i Leszka Tekielskiego

00:00 / 00:00

Kozłowo. Fot. Łukasz Węglewski

 

(wch/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, sledztwo, łapówka, wójt, Kozłowo
Kto zastąpi zawieszonego wójta Kozłowa?

W tym, że Prokuratura Okręgowa w Olsztynie przedstawiła wójtowi Jackowi J. zarzuty i postanowiła zastosować środek zapobiegawczy w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych oraz poręczenia majątkowego...

Zamknij
RadioOlsztynTV