Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy w Olsztynie pojawią się nowe parkomaty? „Miasto ich potrzebuje”

fot. Przemysław Getka

Olsztyn potrzebuje nowych parkomatów – uważa radna miejska klubu Prawa i Sprawiedliwości Zdzisława Tołwińska. W tej sprawie złożyła interpelację do prezydenta.

W innych miastach zapłacimy nie tylko monetami, ale kartą lub za pomocą telefonu. W dobie koronawirusa, gdy do Olsztyna przyjeżdżają turyści z różnych stron, parkomaty bezdotykowe to wymóg – twierdzi radna Tołwińska.

00:00 / 00:00

Odpowiedzi na interpelacje radna jeszcze nie otrzymała, ale informacji udzielił nam Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie. I przypomniał, że płatność za parkowanie z wykorzystaniem telefonu komórkowego funkcjonuje w Olsztynie od 2015 roku. Teraz w niektórych parkomatach opłatę można uiścić za pomocą bilonu, telefonu komórkowego oraz Olsztyńskiej Karty Miejskiej, którą doładowuje się na zasadzie elektronicznej portmonetki.

00:00 / 00:00

Michał Koronowski dodaje, że prace dotyczące modyfikacji 96 ze 112 parkomatów mają zakończyć się do 30 września 2020 roku. Modernizacja pozostałych 16 urządzeń będzie możliwa po zabezpieczeniu dodatkowych środków na ten cel w budżecie gminy.

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ZDZiT, zarząd dróg zieleni i transportu, nowe, Zdzisława Tołwińska, Michał Koronowski, interpelacja
„Wyglądamy jak wieś zabita dechami”. Mieszkańcy żalą się na nieskoszone trawniki. ZDZiT odpowiada

Miały być kwietne łąki – są chaszcze. W Olsztynie, podobnie jak w innych miastach, z powodu suszy ograniczono koszenie miejskich trawników. Po zimie ten pomysł został...

Zamknij
RadioOlsztynTV