Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy w Elblągu powstanie rondo Zamech? Mieszkańcy chcą uczcić słynne Zakłady Mechaniczne

Fot. fotolia.pl

Elblążanie zebrali 4,5 tysiąca podpisów za tym, żeby rondo turbinowe u zbiegu ulic: Robotniczej, Teatralnej, Browarnej i Nowej miało nazwę rondo Zamech.

To na pamiątkę słynnych na cały świat Zakładów Mechanicznych, które na zawsze będą wiązać się powojenną historią miasta. Zamechu już nie ma, ale są zamechowcy i firmy, powstałe powstały po jego prywatyzacji. Czujemy się sukcesorami tej tradycji, to nasz obowiązek, wiele osób zaangażowało się tę inicjatywę – podkreśla Daniel Lewandowski, kierownik Biura Konstrukcyjnego Turbin Parowych General Electric, który przekazał listy z podpisami na ręce prezydenta Elbląga i przewodniczącego Rady Miasta.

00:00 / 00:00

Jest już pozytywna opinia Komisji ds. nazewnictwa ulic. Sprawa nadania nazwy rondo Zamech może zostać poddana głosowaniu Rady Miasta już w kwietniu. W planie jest ustawienie na rondzie elementu turbiny – jest to możliwe w przypadku kiedy taki pomnik nie będzie stwarzał zagrożeniu w tym ruchliwym miejscu.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Rada Miasta, nazwa, Zakłady Mechaniczne, Rondo Zamech
Wiemy, ile wyniesie bonifikata za przekształcenie użytkowania wieczystego w Elblągu

Elbląska Rada Miasta dwa razy głosowała kwestie wyznaczenia wysokości bonifikat przy przekształceniu dotychczasowej wieczystej dzierżawy na własność. Klub radnych PiS forsował swój projekt 90 procentowego upustu,...

Zamknij
RadioOlsztynTV