Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy trener Vital Heynen powinien odejść? Rozmawiamy z Marcinem Możdżonkiem

Fot. PAP/Leszek Szymański

Takie pytanie zadają sobie kibice siatkarscy w całym kraju. Jedni mówią, że jego czas w naszej kadrze się skończył, inni chcą, aby Belg dalej prowadził biało-czerwonych.

A jakie zdanie na ten temat ma mistrz świata oraz mistrz Europy, były środkowy reprezentacji Polski i AZSu Olsztyn – Marcin Możdżonek?

Kontrakt Vitala Heynena wygasał po mistrzostwach Europy, więc tak czy siak jego przygoda z reprezentacja by się skończyła. Jeżeli by chciał kontynuować pracę z naszymi reprezentantami, to musiałby stanąć ponownie do konkursu. I tutaj jest pytanie – czy powinien, czy nie? Ja uważam, że nie.  Jego czas się skończył. Dzięki Vitalalowi polska reprezentacja zdobyła parę znaczących medali, Vital Heynen wprowadził bardzo dużo ciekawych rzeczy do gry siatkarzy (…). Ale za całokształt jego pracy z naszą reprezentacją trzeba mu wystawić surową, merytoryczną ocenę, w skali szkolnej będzie to czwórka z plusem (…).

00:00 / 00:00

Zanim poznamy przyszłość Vitala Heynena, czekają nas wybory na prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Odbędą się one na początku przyszłego tygodnia. Pierwszym zadaniem nowego lub dotychczasowego sternika polskiej siatkówki (w wyborach startuje również dotychczasowy szef związku – Jacek Kasprzyk), będą decyzję dotyczące selekcjonera kadry siatkarzy oraz wybór nowego trenera reprezentacji Polski siatkarek.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka, Marcin Możdżonek
Polacy z brązowym medalem mistrzostw Europy!

Siatkarze reprezentacji Polski w piłce siatkowej wywalczyli brązowy medal mistrzostw Europy. Polacy w meczu o 3. miejsce pokonali Serbię 3:0. Biało-czerwoni podnieśli się po wczorajszym półfinale,...

Zamknij
RadioOlsztynTV