Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy strefa zamieszkania w miejscu, gdzie nikt nie mieszka jest legalna? Sprawa oparła się o sąd

Słoneczna Polana w Olsztynie. Fot. Ł. Węglewski

W Olsztynie przy Słonecznej Polanie koło przystani żeglarskiej stoi znak informującej o strefie zamieszkania, mimo że nie ma tam budynków mieszkalnych.

W efekcie można tam parkować tylko w wyznaczonych miejscach. Jak tłumaczy Michał Koronowski z Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie, powodem jest brak w tym miejscu chodników i troska o bezpieczeństwo pieszych.

Za zostawienie auta poza parkingiem dostaje się mandat. Tak było w przypadku mieszkańca Olsztyna Jacka Jacyno. Mężczyzna zdecydował się pójść z tym do sądu, który uniewinnił go, stwierdzając, że strefa zamieszkania jest tam wyznaczona nielegalnie. Miasto nie ma tam projektu organizacji ruchu.

Wyrok jest prawomocny, znak informujący o strefie zamieszkania nie został jednak usunięty. Po naszej interwencji Zarząd Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie zapowiedział, że skieruje tę sprawę do Komisji do spraw opiniowania zmian w organizacji ruchu.

 

Autor: A.Skrago
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Olsztyn
Nowe rowery i stacje. Mieszkańcy Olsztyna oraz turyści mają do dyspozycji dwukrotnie więcej miejskich jednośladów

Od dziś wszystkie rowery miejskie w Olsztynie są już dostępne. Zgodnie z umową, na ulicach miasta jest teraz 210 rowerów. Część z nich jest wyposażonych w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV