Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy przy krajowej 16 powstanie potężne centrum logistyczne? Mieszkańcy Wójtowa protestują

Fot. D. Grzymska

Czy w gminie Barczewo, w okolicach Wójtowa, przy krajowej 16 stanie potężne centrum logistyczne? Plany inwestora chce zablokować część mieszkańców.

Gmina sprawy na razie nie komentuje, a zaniepokojeni sprawą mieszkańcy wskazują na wspieranie działań inwestora. Tereny, na których mogłaby powstać inwestycja w planach zagospodarowania przestrzennego zapisane są jako rolne i leśne.

W minionym tygodniu odbyła się sesja rady gminy, podczas której miała być podjęta uchwała w sprawie zmiany tych zapisów, co – jak uważają mieszkańcy – dałoby zielone światło dla nowych planów. Ostatecznie punkt wykreślono z planu obrad, podjęto za to uchwałę w sprawie zmiany studium dla całej gminy. To odwlecze temat w czasie, ale obawy nie znikają.

Nie udało nam się porozmawiać na ten temat z burmistrzem Barczewa. W rozmowie telefonicznej z przedstawicielem inwestora zainteresowanego terenami wzdłuż krajowej 16 usłyszeliśmy natomiast, że sprawa jest na wstępnym etapie i zbyt wcześnie by ją komentować.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w protest, mieszkańcy, Wójtowo, centrum logistyczne
Waga problemu – biznes inwestora czy bezpieczeństwo kilkuset mieszkańców regionu? Posłuchaj Śliskiej sprawy

Dlaczego nikt nie chce nas słuchać - pytają mieszkańcy gminy Dźwierzuty. W pobliżu ich domów ma powstać potężna żwirownia. Ludzie alarmują, że inwestycja ma być realizowana...

Zamknij
RadioOlsztynTV