Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy pasażer pociągu był zarażony koronawirusem? Szybka reakcja służb

Fot. Facebook Informacje z powiatu mrągowskiego

Dwa tygodnie kwarantanny ma przejść mężczyzna, który podróżował szynobusem na trasie Olsztyn – Ełk i jest podejrzewany o zarażenie koronawirusem. Taką decyzję podjęły służby.

Po godzinie 11.00 oficer dyżurny giżyckiej komendy dostał informację o tym, że potrzebna jest asysta funkcjonariuszy na dworcu, gdzie zatrzymano do kontroli pociąg. Miał nim jechać pasażer, który dostał duszności.

– Mężczyzna w wywiadzie przyznał, że miał kontakt z osobami, które wróciły z zagranicy – informuje aspirant Mariola Jagodzińska Komendy Powiatowej Policji w Giżycku.

Ten kontakt miał mieć najprawdopodobniej na terenie Olsztyna. Z uwagi na stan zdrowia mężczyzny – podejrzenie, że być może mógł mieć kontakt z osobami, które powróciły z zagranicy. Wstępnie miał być przetransportowany do szpitala zakaźnego w Ostródzie. Natomiast po badaniach ratowników, które wstępnie wykluczyły zakażenie koronawirusem, decyzją służb ma odbyć kwarantannę w miejscu zamieszkania.

Pozostali pasażerowie są do dyspozycji i pod nadzorem służb sanitarnych. Policja po kontakcie z załogą pociągu informuje, że w trakcie podróży, na trasie z Olsztyna do Giżycka z szynobusu  wysiadło około 50 osób. W trakcie zatrzymania pociągu w Giżycku w składzie było 6 pasażerów i 5 osób z załogi.

 

Fot. Facebook Informacje z powiatu mrągowskiego

Fot. Facebook Informacje z powiatu mrągowskiego

Fot. Facebook Informacje z powiatu mrągowskiego

Fot. Facebook Informacje z powiatu mrągowskiego

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w służby, pasażer, chory, uwaga, pilne, koronawirus
Jak duże firmy z Warmii i Mazur radzą sobie z kryzysem?

Zmiana organizacja pracy, walka o utrzymanie produkcji - z takim wyzwaniami zmagają się największe przedsiębiorstwa w czasie zagrożenia koronawirusem. W olsztyńskim Indykpolu, który zatrudnia około 800...

Zamknij
RadioOlsztynTV