Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czterech olsztyńskich policjantów może wrócić do pracy. Prokurator zawiesił ich w związku ze stosowaniem tortur na komendzie

Do bicia przesłuchiwanych dochodziło w komendzie miejskiej policji w Olsztynie. Fot. Ł. Węglewski

Sąd Rejonowy w Ostródzie uwzględnił zażalenie 4 olsztyńskich policjantów i uchylił zawieszenie ich w czynnościach służbowych.

17 policjantów z Olsztyna zostało oskarżonych m.in. o stosowanie tortur wobec zatrzymanych, przekroczenia przez nich uprawnień bądź niedopełnienie obowiązków. Miało do tego dochodzić w komendzie miejskiej policji w Olsztynie, w latach 2014-2015.

W kwietniu 2015 roku jeden z zatrzymanych zgłosił, że został pobity przez funkcjonariuszy. Z czasem liczba osób zeznających przeciwko policjantom wzrosła do 35. Do winy przyznało się częściowo lub całkowicie 5 oskarżonych. 17 policjantom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Część funkcjonariuszy została wydalona ze służby, a szefowie miejskiej i wojewódzkiej komendy odeszli ze stanowisk.

Sąd Rejonowy w Ostródzie nie może wyznaczyć terminu rozprawy, gdyż ciągle czeka na tajne materiały ze śledztwa.

Komenda Miejska Policji w Olsztynie. Fot. Ł. Węglewski

Autor: A.Socha
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, policja, policjanci, zawieszenie, funkcjonariusze, KMP Olsztyn
Były dyrektor zakładu recyklingu akumulatorów Korszach usłyszał wyrok. Mieszkańcy nie są zadowoleni z wymiaru kary

30 tysięcy złotych grzywny i 20 tysięcy złotych nawiązki - taką karę wymierzył Sąd Rejonowy w Kętrzynie byłemu dyrektorowi zakładu recyklingu akumulatorów ZAP Sznajder Batterien w...

Zamknij
RadioOlsztynTV