Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Były dyrektor zakładu recyklingu akumulatorów Korszach usłyszał wyrok. Mieszkańcy nie są zadowoleni z wymiaru kary


30 tysięcy złotych grzywny i 20 tysięcy złotych nawiązki – taką karę wymierzył Sąd Rejonowy w Kętrzynie byłemu dyrektorowi zakładu recyklingu akumulatorów ZAP Sznajder Batterien w Korszach, Sławomirowi W.

Prokurator wnosił o rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata i zakaz zajmowania stanowisk przez 5 lat. Wyrok nie jest prawomocny.

Na ogłoszenie wyroku przybyło 40 mieszkańców Korsz na czele z liderem społecznego protestu przeciwko fabryce Henrykiem Rechinbachem. Jak powiedział Radiu Olsztyn, dobrze, że zapadł wyrok skazujący, ale jego zdaniem, z uwagi na wyrządzone szkody, jest on za niski.

Sławomir W. był oskarżony o to, że od 1 lipca 2012 do 10 grudnia 2015 roku, jako dyrektor odpowiedzialny za funkcjonowanie firmy, dopuścił do zanieczyszczenia ziemi, wody i powietrza w odległości co najmniej do 200 metrów od terenu zakładu. Oskarżony nie przyznał się do winy.

Brama Zakładu Utylizacji Akumulatorów w Korszach. Fot. Wojciech Chromy

Autor: A.Socha
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, dyrektor, wyrok, Korsze, akumulator, zakład utylizacji, Sznajder Batterien
Musi zapłacić za niezgodne z prawem zatrudnianie obcokrajowców. Sąd ukarał przedsiębiorcę z powiatu nidzickiego

20 tysięcy złotych grzywny musi zapłacić przedsiębiorca, który niezgodnie z przepisami zatrudniał 26 cudzoziemców - orzekł Sąd Rejonowy w Nidzicy. W ubiegłym roku funkcjonariusze z Placówki...

Zamknij
RadioOlsztynTV