Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czesław Jerzy Małkowski: w Olsztynie jest totalny bałagan

Kandydujący na prezydenta Olsztyna Czesław Jerzy Małkowski obecnie jest radnym i przewodniczącym klubu Demokratyczny Olsztyn. Fot. B. Świerkowska-Chromy

W Porannych Pytaniach Radia Olsztyn, były prezydent miasta Czesław Jerzy Małkowski zapewniał, że jest niewinny i dlatego wystartuje w listopadowych wyborach samorządowych.

Obecnie Czesław Jerzy Małkowski jest radnym i przewodniczącym 5-osobowego klubu Demokratyczny Olsztyn. Kilka lat temu były prezydent Olsztyna w został odwołany w referendum. Olsztynem rządził od 2001 do 2008 roku. Odwołanie było efektem oskarżeń o molestowanie seksualne ratuszowych urzędniczek i zgwałcenie jednej z nich. Proces Czesława Jerzego Małkowskiego ruszył przed sądem w Ostródzie jesienią 2011 roku i trwa do tej pory.

W Porannych Pytaniach Czesław Jerzy Małkowski zapewniał, że jest niewinny. Jak mówił, na prezydenta Olsztyna startuje, ponieważ w mieście jest totalny bałagan, który doprowadza do paraliżu miasta. Jego zdaniem, zatrważające jest także to, że – w ostatnich latach – kultura dokonała totalnego regresu, a opieka społeczna nie funkcjonuje na takim poziomie jak powinna. Małkowski podkreślał, że zawsze będzie człowiekiem broniącym słabszych. Kandydat na prezydenta  Olsztyna jest przekonany, że należy poprawić relacje z mieszkańcami. (bsc)

Posłuchaj rozmowy Mirosława Sochackiego z Czesławem Jerzym Małkowskim

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w referendum, wybory, prezydent Olsztyna
Czesław Małkowski wraca do gry

Czesław Małkowski wystartuje w tegorocznych wyborach samorządowych. Będzie kandydatem na prezydenta Olsztyna. Małkowski był już prezydentem miasta w latach 2001-2008 z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV