Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czesław Jerzy Małkowski kontratakuje. Były prezydent Olsztyna złożył zawiadomienie do prokuratury

Były prezydent Olsztyna Czesław Jerzy Małkowski, zgodnie z zapowiedzią, po grudniowym wyroku uniewinniającym chce ponownie stanąć przed sądem.

Czesław Jerzy Małkowski poinformował o złożeniu zawiadomienia do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Chodzi o – jego zdaniem – fałszywe oskarżenia.

Przestępstwa tego miała się dopuścić sekretarka Małkowskiego, która w sprawie występowała jako oskarżycielka posiłkowa, zarzucając mu zgwałcenie. Czesław Małkowski zapowiedział również, że będzie się ubiegał o odszkodowanie od Skarbu Państwa za straty spowodowane długim, niemal 12-letnim procesem.

Były prezydent Olsztyna 13 grudnia ubiegłego roku został uniewinniony od zarzutu zgwałcenia ciężarnej podwładnej. Wyrok jest prawomocny, ale zarówno prokuratura, jak i oskarżycielka posiłkowa zapowiedzieli złożenie wniosku o kasację.

Złożenie wniosku o kasację będzie możliwe po przygotowaniu przez olsztyński sąd uzasadnienia wyroku – sąd wyznaczył na to czas do początku marca. Za składanie fałszywych oskarżeń i zeznań grozi do ośmiu lat więzienia.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

fot. Przemysław Getka

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, Czesław Jerzy Małkowski, oskarżony, video, zgwałcenie, zawiadomienie
O podpisanej przez prezydenta ustawie dyscyplinującej sędziów i inicjatywach LGBT. Oglądaj Jeden na jednego

Jeden na jednego, czyli słowne starcie przedstawiciela opozycji z przedstawicielem partii rządzącej. Gośćmi Marka Lewińskiego byli: Dariusz Rudnik - Prawo i Sprawiedliwość Andrzej Poterała - Wiosna...

Zamknij
RadioOlsztynTV