Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czeka nas zablokowanie 2 ulic w centrum Olsztyna. Na 5 miesięcy!

Olsztyn przygotowuje się do przebudowy dwóch ważnych ulic: Pieniężnego i Partyzantów. Na spotkaniu z mieszkańcami w ratuszu zaprezentowano koncepcję organizacji ruchu podczas remontów.

Prace na ulicy Pieniężnego mają rozpocząć się już na przełomie kwietnia i maja. Zgodnie z koncepcją, ruch na ulicy miałby zostać niemal całkowicie wstrzymany. W jednym kierunku mogliby poruszać się wyłącznie właściciele okolicznych posesji. To wymusza zamianę organizacji ruchu na innych ulicach na północ i wschód od Starego Miasta. Na skrzyżowaniu przy ratuszu zmieni się program sygnalizacji świetlnej, a na styku ulic Emilii Plater i 22 Stycznia powstanie minirondo. Poza tym, ze względu na niemal całkowite zamknięcie Pieniężnego, już z Placu Roosevelta nie będzie można wjechać w ulicę Szrajbera.

Na tym nie koniec problemów, które czekają kierowców. Jak mówił Jerzy Roman, szef olsztyńskiego ZDZITu po kilku miesiącach od rozpoczęcia modernizacji Pieniężnego wystartują prace na Partyzantów. To będzie najtrudniejszy okres dla mieszkańców, bo jednocześnie – dwie ulice nie będą czynne przez mniej więcej 5 miesięcy. Po przebudowie układ pasów na Pieniężnego nie zmieni się. Tymczasem na Partyzantów mają być dwa pasy dla samochodów i dwa buspasy.

Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego.

00:00 / 00:00

 

(mlewin/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Partyzantów, ZDZiT, Pieniężnego, Jerzy Roman
Domagają się przywrócenia ruchu na olsztyńskiej starówce

Członkowie stowarzyszenia "Starówka Razem" domagają się powrotu do systemu letniej i zimowej organizacji ruchu na olsztyńskim Starym Mieście. Mówili o tym podczas spotkania, które w czwartek...

Zamknij
RadioOlsztynTV