Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czarny weekend na drogach regionu. Alkohol i brawura głównymi przyczynami wypadków

fot. KWP Olsztyn

Czarna seria wypadków w naszym regionie – tylko w ciągu dwóch dni weekendowych wydarzyły się trzy śmiertelne wypadki.

Tylko podczas tego weekendu na drogach naszego regionu doszło do 11 wypadków, w wyniku których zginęły 4 osoby, a 9 zostało rannych. W sobotę między Orzechowem a Międzylesiem śmierć poniósł 30-letni kierowca audi, którego samochód roztrzaskał się o pobliskie drzewa. Kolejny, tragiczny wypadek w powiecie olsztyńskim na trasie Jeziorany – Barczewo miał miejsce w niedzielę przed godziną 18. W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniosły dwie kobiety. Trzeci, śmiertelny wypadek, wydarzył się w sobotę przed godziną 4 nad ranem w powiecie piskim. Zginął 25-letni mieszkaniec Białej Piskiej.

Podczas weekendu policjantów wzywano do około 140 kolizji, a w wyniku kontroli zatrzymano około 40 nietrzeźwych kierowców. Głównymi przyczynami wypadków są alkohol i brawura. I to właśnie najprawdopodobniej nadmierna prędkość była przyczyną tych tragedii.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

W wypadku pod Barczewem zginęły dwie kobiety. Ranne dziecko trafiło do szpitala

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, kierowcy
Budowa linii tramwajowej w Olsztynie. Kierowców i pieszych czekają kolejne zmiany

Kolejne zmiany w komunikacji czekają w nadchodzącym tygodniu kierowców i pieszych w Olsztynie. Zmiany w organizacji ruchu samochodów i pieszych są związane z budową drugiej linii...

Zamknij
RadioOlsztynTV