Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Budowa linii tramwajowej w Olsztynie. Kierowców i pieszych czekają kolejne zmiany

Fot. Ł.Sadlak

Kolejne zmiany w komunikacji czekają w nadchodzącym tygodniu kierowców i pieszych w Olsztynie. Zmiany w organizacji ruchu samochodów i pieszych są związane z budową drugiej linii tramwajowej.

Od środy (29 września) zmieni się w organizacja ruchu na fragmencie ul. Krasickiego. Zamknięta zostanie jedna jezdnia na odcinku od ul. Wilczyńskiego do skrzyżowania z ulicą Marii Dąbrowskiej. Ruch będzie odbywał się dwukierunkowo po zachodniej jezdni. Przystanek Wilczyńskiego – Krasickiego zostanie tymczasowo przeniesiony za skrzyżowanie z ulicą Boenigka. Dojazd do ulicy Sobocińskiego będzie się odbywał wyłącznie przez parking.

Kolejna zmiana to lokalizacja ciągu pieszego na ul. Wilczyńskiego, dookoła byłej pętli. Poszerzona została także tymczasowa droga dojazdowa przy ul. Wilczyńskiego 2-2H, tak, by umożliwić mieszkańcom parkowanie po jednej stronie. Od soboty piesi nie mogą korzystać z chodnika po zachodniej stronie ul. Wyszyńskiego na odcinku od ul. Pstrowskiego do Żołnierskiej.

Przypomnijmy, w związku z budową linii tramwajowej od lipca znacznie utrudnione jest poruszanie się po centrum Olsztyna – zamknięta jest ulica Piłsudskiego od hali Urania do ul. Głowackiego oraz w dzielnicy Pieczewo, Jaroty i okolicach osiedla Nagórki.

Nowa linia tramwajowa w Olsztynie ma mieć blisko 6 km podwójnego torowiska. Trasa rozpocznie się od istniejącej pętli autobusowej przy ul. Wilczyńskiego, na osiedlu Pieczewo, gdzie zlokalizowany będzie czterotorowy przystanek końcowy wraz z wiatą na rowery i parkingiem dla 50 samochodów. Następnie tory poprowadzone mają być ulicami Krasickiego przy osiedlu Nagórki oraz ul. Synów Pułku, Wyszyńskiego i al. Piłsudskiego, gdzie połączą się na skrzyżowaniu z Kościuszki z obecnym układem torowym. Powstanie także estakada o długości ok. 270 m nad skrzyżowaniem ulic Krasickiego z Synów Pułku. Na placu przy Wysokiej Bramie zostanie także wybudowany docelowy węzeł przesiadkowy.

Prace mają potrwać ponad 2 lata.

Budowa linii tramwajowej. Zmieni się organizacja ruchu na olsztyńskich Nagórkach

Autor: A. Libudzka (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tramwaj, Olsztyn, komunikacja, kierowcy, utrudnienia
Kolizja w centrum Olsztyna. Opel zderzył się z tramwajem

Kierowca opla wymusił pierwszeństwo przejazdu i zderzył się z tramwajem. Do kolizji doszło w piątek na ul. Kościuszki w Olsztynie. Nikomu na szczęście nic się nie...

Zamknij
RadioOlsztynTV