Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ćwierć wieku PAN w Olsztynie

PAN-logo

Dokładnie 25 lat temu powołano placówkę Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie. 1 kwietnia 1988 roku zaczęło działalność Centrum Agrotechnologii i Weterynarii PAN w Olsztynie, przekształcone w 1995 roku w Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności.

Początki były trudne. Grupa entuzjastów, wśród których byli profesorowie z dużym dorobkiem naukowym pracowali w kilku pokojach dzierżawionych od Akademii Rolniczo Technicznej.

Obecnie olsztyński instytut PAN to nowoczesna placówka badawcza. Zatrudnia ponad 170 osób, które pracują w budynkach przy ulicy Tuwima i Bydgoskiej.

Tematem badań jest niepłodność u ludzi i zwierząt i metody jej leczenia, doskonalenie żywności oraz jej wpływ na zdrowie ludzi. Tylko w 2012 roku instytut może pochwalić się 156 publikacjami i monografiami. Cytowania wyników prac naukowców z olsztyńskiego instytutu PAN są liczone w tysiącach rodzinie.

Więcej na temat pracy naukowców z Olsztyna można się dowiedzieć z audycji Poranna Akademia Nauk prezentowanej na antenie Radia Olsztyn w każdy wtorek i czwartek o godzinie 6:35. (wjer/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nauka, Polska Akademia Nauk
Uczyć się, aby być

"Uczyć się, aby wiedzieć, uczyć się, aby działać, uczyć się, aby żyć wspólnie, uczyć się, aby być" tak brzmią cztery filary, wyzwania edukacji XXI wieku, które...

Zamknij
RadioOlsztynTV