Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Cudzoziemiec zmuszał małoletnią do czynności seksualnych. Sąd zdecydował o karze dla sprawcy

Fot. Przemysław Getka

3 lata więzienia oraz zakaz zbliżania do pokrzywdzonej oraz kontaktu z nią przez 10 lat – taki wyrok olsztyńskiego Sądu Okręgowego usłyszał obywatel Bangladeszu – Iqbal K.

– Do zdarzenia z udziałem oskarżonego oraz dziewczynki miało dojść rok temu w jednym z lokali gastronomicznych w Orzyszu – tłumaczy sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Obywatel Bangladeszu miał wówczas doprowadzić przemocą osobę małoletnią, poniżej 15. roku życia, do tzw. innej czynności seksualnej. Sąd Okręgowy w Olsztynie uznał za winnego popełnionego czynu i skazał go za to na karę 3 lat pozbawienia wolności. Sąd orzekł wobec oskarżonego także środek karny w postaci zakazu zbliżania się na odległość mniejszą niż 100 m oraz utrzymywania i nawiązywania jakichkolwiek kontaktów z pokrzywdzoną małoletnią przez okres 10 lat.

00:00 / 00:00

Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wyrok, Sąd Okręgowy w Olsztynie, czynności seksualne, cudzoziemiec, Bangladesz
Ponad 2 miliony złotych zadośćuczynienia dla Czesława Małkowskiego

Sąd Okręgowy w Olsztynie przyznał Czesławowi Jerzemu Małkowskiemu dwa miliony złotych zadośćuczynienia za niesłuszne zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie oraz 295 tysięcy złotych odszkodowania od Skarbu Państwa....

Zamknij
RadioOlsztynTV