Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Coraz więcej szybkiego sprzętu i brawury na jeziorach

Policja ukarała mandatami kilku kierujących skuterami wodnymi. Fot. A. Podbielska

Policyjne patrole wodne na Warmii i Mazurach zatrzymują coraz więcej osób kierujących brawurowo szybkim sprzętem pływającym.

Na olsztyńskim jeziorze Ukiel zderzyły się wczoraj dwa skutery wodne. 23-latek, który płynął jednym z nich, został przewieziony do szpitala. Na jeziorze Czos i Mikołajskim „wpadło” 6 osób, które zostały ukarane mandatami.

Poważnym problemem staje się niebezpieczny rajd po jeziorach, który wytwarza fale – mówi młodszy aspirant Paulina Karo z policji w Mrągowie.

Z pozoru błaha sprawa, jaką jest wywoływanie fali, jest naprawdę niebezpieczna, ponieważ może doprowadzić do wywrócenia mniejszych jednostek, powodować obijanie lub przestawianie zacumowanych łodzi bądź niebezpieczne sytuacje dla kąpiących się osób.

00:00 / 00:00

W ostatni długi weekend policja ukarała mandatami kilka osób kierujących skuterami wodnymi.

Odpowiedzialność karna za spowodowanie wypadku na wodzie jest taka sama, jak za spowodowanie zdarzenia na lądzie. W tym przypadku kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Niebojewska

Mnóstwo interwencji na Wielkich Jeziorach Mazurskich

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w jezioro, skuter
Zniknął chwilę po wejściu do wody. 69-latek utonął

W jeziorze Gil w powiecie ostródzkim utonął 69-letni mężczyzna. Chwilę po wejściu do wody zniknął z widoku osób przebywających na brzegu jeziora w Kotkowie w gminie...

Zamknij
RadioOlsztynTV