Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Coraz więcej pacjentów na oddziałach covidowych Szpitala Miejskiego w Elblągu. Wszystkie respiratory są zajęte

Cały czas rośnie liczba pacjentów na oddziałach covidowych w Szpitalu Miejskim w Elblągu. Jest ich teraz 144, wszystkie stanowiska z respiratorami są zajęte. To są ciężkie przypadki, wymagające leczenia ratującego życie.

Jak informuje rzeczniczka placówki Małgorzata Adamowicz, są jeszcze wolne łóżka. Co najważniejsze, nie ma problemu z personelem, tak jak to było przed wprowadzeniem szczepień, kiedy wielu medyków było chorych lub w izolacji. – Personel medyczny jest niemal w stu procentach zaszczepiony podwójną dawką – dodaje rzeczniczka.

Szpital stosuje wobec chorych zalecane procedury, tzn. wspomaganie tlenem lub leczenie respiratorowe. Placówka dysponuje też wszystkimi metodami leczenia chorych na COVID-19.

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu, który działa w normalnym systemie sytuacja jest dobra. Wszystkie oddziały pracują bez zmian. Tak jak w innych szpitalach, nie ma tam odwiedzin chorych. O wyjątkach od tej reguły decydują ordynatorzy.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, szpital, pacjenci, koronawirus, COVID-19
Liczba zakażeń w regionie przekroczyła tysiąc. Najgorzej jest w Olsztynie

Warmińsko-mazurskie na szczycie listy zakażeń w przeliczeniu na 10 tysięcy mieszkańców. Według dzisiejszych danych resortu zdrowia mamy dziś 15 829 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w kraju...

Zamknij
RadioOlsztynTV