Coraz więcej instytucji w regionie ogranicza bezpośredni dostęp. Tak jest między innymi w Pieniężnie, Ełku i Kętrzynie
Kolejna instytucja w regionie ogranicza bezpośredni dostęp. Taką decyzję podjął m.in. Urząd Miejski w Pieniężnie.
Pieniężno
Z urzędnikami można się kontaktować telefonicznie, za pośrednictwem poczty e-mail, poczty tradycyjnej lub poprzez elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej. To nie jedyne zmiany w funkcjonowaniu urzędu. Kasa będzie czynna tylko w środy w godzinach od 8 do 12, a korespondencja zwrotna nie będzie wydawana w siedzibie urzędu, ale każdorazowo będzie przesyłana na podany adres korespondencyjny.
Zawieszone zostały także dyżury pełnione przez burmistrza Pieniężna. Do minimum bezpośredni kontakt pracowników z mieszkańcami ograniczył także Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Z ośrodkiem kontaktować się można telefonicznie lub mailowo.
Władze Pieniężna proszą o przestrzeganie obostrzeń. Niezbędne numery telefonów oraz adresy poszczególnych wydziałów znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej gminy.
Ełk
Zamknięto Urząd Gminy w Ełku. Sprawy można załatwiać jedynie telefonicznie. Gmina zmieniła sposób obsługi interesantów z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem. Kontaktować się można jedynie telefonicznie lub za pośrednictwem internetu.
Wszelkie wnioski i dokumenty są przyjmowane w specjalnie wydzielonej strefie z tyłu budynku. Odbywający się w środy dzień interesanta nie został zawieszony, ale z wójtem będzie można porozmawiać tylko telefonicznie. Urząd będzie zamknięty aż do odwołania.
Kętrzyn
Miejska Biblioteka Publiczna w Kętrzynie i Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego zamknięto do odwołania. Powodem jest wykryciem COVID-19 u jednego z pracowników czytelni. Jednostki pozostawać będą zamknięte do czasu, aż poszczególni pracownicy będą zwalniani z obowiązkowej kwarantanny domowej.
Autor: A.Pastuszka/M.Zbrożek/B. Gajlewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy/A. Dybcio