Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Co zrobić z 1,5 procent podatku? „Warto pamiętać o naszych lokalnych organizacjach”

W tym roku rozliczając swoje zeznanie podatkowe, możemy odliczyć na wybraną organizację pożytku publicznego półtora procent podatku, a nie jeden, tak jak dotychczas.

– To spore wsparcie – podkreśliła Renata Kostowska rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie, przedstawiając ubiegłoroczne dane.

Może jednostkowo nie są to jakieś bardzo duże kwoty, bo średnio jest to około 70 złotych od podatnika, natomiast cegiełka do cegiełki zbierają się pokaźne kwoty. W naszym województwie to 26 milionów. Czyli prawie 900 tysięcy podatników przekazało to wsparcie na rzecz organizacji pożytku publicznego.

00:00 / 00:00

– Zasady odliczania są te same – przekazała Renata Kostowska.

Wystarczy w zeznaniu podatkowym wskazać numer KRS wybranej organizacji pożytku publicznego, kwotę, jaką chcemy przekazać i urzędy skarbowe taką kwotę właśnie na rzecz tej organizacji przekażą. Pamiętajmy, żeby w rubryce „Cel szczegółowy” wskazać cel, jeśli mamy taką wolę.

00:00 / 00:00

Warto wspierać organizacje z naszego województwa – dodała Renata Kostowska.

W zeszłym roku wsparliśmy tylko 317 takich organizacji, a w sumie – ponad 2,5 tysiąca w skali całego kraju. Może warto pamiętać o naszych lokalnych organizacjach, które znają nasze lokalne potrzeby i wspierają nasze lokalne działania.

00:00 / 00:00

Jeżeli rozliczamy się przez Internet, to w zeznaniu podatkowym przygotowanym w usłudze Twój e-PIT kwota, którą chcemy przekazać organizacji pożytku publicznego jest wyliczona automatycznie.

W ubiegłym roku, około 900 podatników z Warmii i Mazur przekazało takim organizacjom 26 milionów złotych. W całym kraju była to kwota 1 miliarda 114 milionów złotych.

Autor: W. Chromy
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w podatek, 1, 5 procent
Rozbito gang paliwowy. Osiem osób zatrzymano

Funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego wspólnie z policjantami CBŚP z Olsztyna rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się obrotem paliwami. Osiem podejrzanych osób zatrzymano na terenie województwa pomorskiego....

Zamknij
RadioOlsztynTV