Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozbito gang paliwowy. Osiem osób zatrzymano

Fot. KAS

Funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego wspólnie z policjantami CBŚP z Olsztyna rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się obrotem paliwami.

Osiem podejrzanych osób zatrzymano na terenie województwa pomorskiego. Jak powiedziała młodszy aspirant Marta Rosiak, oficer prasowy Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie, z ustaleń śledztwa wynika, że przestępczy mechanizm polegał na sprzedaży paliw płynnych bez opłaty wymaganych podatków.

Zgodnie z dokumentacją olej smarowy, opałowy czy bazowy był wprowadzany do obrotu jako pełnowartościowy olej napędowy. Pomimo braku koncesji, był sprzedawany indywidualnym odbiorcom po zaniżonych stawkach, bez właściwej dokumentacji i z pominięciem obowiązku podatkowego.

00:00 / 00:00

Budżet państwa stracił na tym procederze prawie 350 tysięcy złotych. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełniania przestępstw karnych-skarbowych. Sprawa jest prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Fot. KAS

Fot. KAS

Fot. KAS

Autor: K. Kantor
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, podatek, akcyza, zatrzymanie, Pomorze, paliwa, CBŚP, Warmińsko-Mazurski Urząd Celno-Skarbowy
Dwa Skrzydła wsparciem dla mieszkających w Olsztynie Ukrainek i ich dzieci

Warsztaty, pomoc dzieciom w nauce, a także wsparcie psychologiczne - to najważniejsze zadania działającego w Olsztynie Związku Kobiet Ukrainy Dwa Skrzydła. Niemal rok temu powstał z inicjatywy...

Zamknij
RadioOlsztynTV