Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Co ma powstać w mieście? Ruszył Elbląski Budżet Obywatelski

Urząd Miasta w Elblągu. Fot. Radio Olsztyn

Od dziś (22 lipca) do 7 sierpnia mieszkańcy Elbląga mogą zgłaszać pomysły przedsięwzięć do realizacji w budżecie obywatelskim na 2021 r. Władze miasta przeznaczyły na ten cel 3,5 mln zł.

Pula środków na realizację zwycięskich zadań w 9. edycji Elbląskiego Budżetu Obywatelskiego wynosi 3,5 mln zł – po 500 tys. zł w każdym z pięciu okręgów oraz 1 mln zł na inicjatywę ogólnomiejską. Dodatkowo w każdym z okręgów zostanie wydzielona kwota po 30 tys. zł na tzw. małe projekty. Wartość każdego z nich nie może przekroczyć 10 tys. zł.

Zgłaszać wnioski i głosować mogą wszyscy mieszkańcy, bez względu na wiek. Wnioski będą przyjmowane do 7 sierpnia w urzędzie miasta na wydrukowanych formularzach. W przypadku inicjatyw ogólnomiejskich wymagane jest poparcie pięciu mieszkańców, a pod wnioskiem dotyczącym okręgów muszą podpisać się dwie osoby.

Według prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego, przedsięwzięcia zrealizowane podczas wcześniejszych edycji budżetu obywatelskiego pokazały, że mieszkańcom nie brakuje inwencji i troski o wspólne dobro. Dlatego – jak zaznaczył – liczy i tym razem na zaangażowanie i aktywność elblążan.

Kwota przewidziana w obecnym budżecie obywatelskim jest o niemal 400 tys. zł wyższa niż przed rokiem. Lista pozytywnie zaopiniowanych wniosków zostanie opublikowana 11 września.

Głosowanie na projekty przewidziano od 12 do 25 października, a ogłoszenie wyników nastąpi w listopadzie.

Autor: PAP
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg
Na ulicach Elbląga pojawią się kolejne aktywne przejścia. Są wyposażone w system identyfikacji pieszego

Czy na elbląskich drogach będzie bezpieczniej? W mieście powstaną kolejne tak zwane "aktywne przejścia". Są wyposażone w system identyfikacji pieszego, który aktywuje elementy odblaskowe oraz lampy...

Zamknij
RadioOlsztynTV