Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Co dalej z ciepłem w Elblągu? Miasto negocjuje z Energą

Fot. Fotolia.com

W Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej odbył się dziś panel dyskusyjny pt. „Co dalej z ciepłem w Elblągu?”.

Organizatorem panelu był trójmiejski oddział Stowarzyszenia „Młodzi dla Polski”. – Mamy wielu kolegów z Elbląga, dlatego zdecydowaliśmy się zorganizować ten panel – podkreślał Rafał Grabowski, prezes gdańskiego oddziału Stowarzyszenia.

W dyskusji wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak, zarzucił Enerdze Kogeneracji, że próbuje miasto obciążyć kosztami konserwacji sieci ciepłowniczej i kotłów parowych zasilanych węglem.

00:00 / 00:00

Miasto negocjuje z Energą, ale ostatnio rozmowy utknęły w martwym punkcie. Za taki stan rzeczy Krzysztof Żochowski, prezes Energi obwinia władze Elbląga, które jego zdaniem z niezrozumiałych względów zerwały rozmowy.

00:00 / 00:00

Także suchej nitki na prezydencie Witoldzie Wróblewskim nie zostawił poseł Jerzy Wilk, który podkreślał brak informacji dla elblążan o sytuacji miasta.

00:00 / 00:00

A sytuacja wydaje się być patowa, bo elbląska Energa Kogeneracja jest w zasadzie monopolistą w produkcji ciepła, a Elbląg z kolei jest monopolistą jako odbiorca. Są więc na siebie skazane. Miasto podobno ma plany nowego modelu zabezpieczenia w ciepło, ale tymczasem o nich nie informuje. A czasu jest coraz mniej.

Panel dyskusyjny „Co dalej z ciepłem w Elblągu” patronatem honorowym objął wojewoda warmińsko-mazurski.

Autor: J.Salmonowicz
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ciepło, miasto, ogrzewanie, Energa
W przyszłym roku Wielbark odzyska prawa miejskie. Inne gminy, które mogłyby rozpocząć starania o zmianę statusu, nie są zainteresowane

Zaludnienie powyżej 2 tysięcy mieszkańców,  z czego przynajmniej 60 %  utrzymujących się z działalności pozarolniczej, wyodrębnione centrum a także infrastruktura techniczna - czyli wodociągi i kanalizacja....

Zamknij
RadioOlsztynTV