Olsztyn, Polecane, Aktualności, Aplikacja mobilna, Region
Ciężki śnieg stanowi poważne zagrożenie. Zawalił się dach budynku gospodarczego
Strażacy apelują o usuwanie śniegu z dachów domów mieszkalnych czy budynków gospodarczych.
Odwilż sprawiła, że śnieg zalegający na dachach zrobił się bardzo ciężki, ale nie tylko to jest groźne – ostrzega rzecznik warmińsko-mazurskich strażaków starszy kapitan Rafał Melnyk:
Również sople wiszące nad chodnikami, wejściami do budynków stwarzają śmiertelne niebezpieczeństwo dla przechodniów
Mokry, ciężki śnieg był przyczyną zawalenia się części dachu budynku gospodarczego na obrzeżach Biskupca – dodał rzecznik olsztyńskich strażaków młodszy brygadier Łukasz Jasiński:
W wyniku zawalenia się konstrukcji dachu zginęły 4 krowy. Żaden z mieszkańców nie ucierpiał, wszyscy byli poza tym budynkiem.
Pozostałych kilkadziesiąt krów strażacy wyprowadzili z uszkodzonej obory do budynku zastępczego. Na miejscu działało prawie 40 strażaków.
Zarządcy i właściciele budynków za nieusunięcie śniegu i lodu z dachów mogą być ukarani mandatem w wysokości do pół tysiąca złotych.
Autor: P. Karpiszen
Redakcja: K. Ośko
PRZECZYTAJ TAKŻE
-
Tragiczny wypadek na trasie Biskupiec – Szczytno. Nie żyje kierowca osobówki
-
Powrót kolei do Mrągowa. To szansa dla turystyki i gospodarki regionu
-
Konflikt o handel sezonowy w Biskupcu. W Śliskiej Sprawie o spornej interpretacji uchwały
-
Spór o opłaty targowe w Biskupcu. Czy stawki są naliczane „na oko”?

























