Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Chłodniej, deszczowo i burzowo. Jest ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów

Synoptycy zapowiadają burze

Prawie w całym kraju termometry wskażą poniżej 30 stopni Celsjusza – prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Upalnie, bo powyżej 30 stopni będzie jedynie na krańcach wschodnich.

Na pozostałym obszarze kraju dużo chłodniej niż w ostatnich dniach. Termometry wskażą tam maksymalnie od 21 stopni na południu do 27 w centrum.

Niebezpieczne burze w regionie

Przed nami pochmurna niedziela, z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem, które są spodziewane w niedzielę w centralnej i zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad

– podał w komunikacie IMGW.

Zagrożone powiaty

Synoptycy przewidują, że niebezpieczne zjawiska pogodowe mogą pojawić się nad regionem w niedzielę od południa do północy. Prawdopodobieństwo ich wystąpienia określono na 80 procent.

Alert obejmuje 13 powiatów w centralnej i zachodniej części województwa: bartoszycki, braniewski, działdowski, Elbląg, elbląski, iławski, kętrzyński, lidzbarski, nidzicki, nowomiejski, Olsztyn, olsztyński i ostródzki.

Ostrzeżenia drugiego stopnia wydano dla województw: wielkopolskiego i dolnośląskiego.

Pogoda po weekendzie

Po burzowym i upalnym weekendzie w nadchodzącym tygodniu czeka nas przyjemna, letnia pogoda. Temperatury maksymalne będą kształtować się w przedziale od 18 do 28 stopni Celsjusza. Częściej będzie też padać.

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za PAP/IAR

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pogoda
Ratownicy ostrzegają: w weekend załamanie pogody na Mazurach

Nawet 33 stopnie mogą pokazać dziś termometry w regionie. Synoptycy ostrzegają nie tylko przed upałami, ale także przed burzami, jakie mogą nawiedzić Warmię i Mazury. Ratownicy...

Zamknij
RadioOlsztynTV