Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Chciał urządzić „masową egzekucję”. Prokuratura ma problemy z zakończeniem śledztwa ws. zastrzelenia lekarza

Fot. fotolia

Brak opinii biologicznej uniemożliwił Prokuraturze Okręgowej w Olsztynie zakończenie śledztwa w sprawie mordercy, który bez powodu zastrzelił 89-letniego emerytowanego lekarza.

Zabójstwo miało miejsce w maju ubiegłego roku na łące w centrum miasta. Biegli ustalili, że do mężczyzny strzelono z broni czarnoprochowej, na której posiadanie nie potrzeba w Polsce zezwolenia, można ją kupić bez większych przeszkód.

Jeden strzał oddano w skroń, drugi w oko. Strzały padły z bliskiej odległości. Po prawie dwóch miesiącach od zbrodni zatrzymano młodego mężczyznę Pawła Z. Według nieoficjalnych informacji popełnił zbrodnię, aby „sprawdzić, czy jest w stanie zabić”. Chciał bowiem w swoje urodziny urządzić na ulicach „masową egzekucję”.

Policjanci zatrzymali go tuż przed urodzinami. W związku z brakiem opinii biologicznych śledztwo zostało przedłużone do października

– powiedział prokurator okręgowy Cezary Fiertek.

Paweł Z. przebywa w areszcie. Grozi mu dożywocie.

 

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, lekarz, sledztwo, strzał, zbrodnia, pistolet
Do końca sierpnia władze Olecka przedłużyły kontrolę w MOPS-ie. Są pierwsze ustalenia ws. śmierci małej Blanki

Nie ma ostatecznych wyników kontroli, którą zarządził burmistrz Olecka w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Rodzina 9-miesięcznej dziewczynki była objęta monitoringiem ośrodka. Wszystkie dokumenty zabezpieczyła prokuratura. Władze...

Zamknij
RadioOlsztynTV