Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Chciał dużego zysku, stracił prawie 100 tysięcy

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

81-latek z Braniewa stracił oszczędności życia. Skuszony chęcią szybkiego zysku, dał nabrać się oszustom w internecie.

Mężczyzna kliknął w link ogłoszenia i postępował zgodnie z wytycznymi. Po jakimś czasie skontaktował się z nim mężczyzna ze wschodnim akcentem. Niestety, nie wzbudziło to w nim żadnej czujności i zaczął postępować zgodnie z jego wskazówkami. Oszust poinformował seniora na czym będzie polegało inwestowanie pieniędzy i zaproponował zainstalowanie aplikacji do zdalnego pulpitu na jego komputerze. – Pokrzywdzony instruowany przez oszusta dokładnie robił to, co ten mu polecił – powiedziała st. post. Justyna Romańczuk z braniewskiej policji. Niestety, bardzo szybko kontakt z oszustem się urwał. Z konta mężczyzny zniknęły dotychczasowe oszczędności. Stracił w sumie około 95 tysięcy złotych.

Pamiętajmy, internetowa oferta szybkiego i dużego zysku zawsze powinna wzbudzać naszą czujność, bo może to być próba oszustwa. Czerwona lampka powinna nam się zapalić już w momencie otrzymania telefonu od nieznanej osoby, która rozmawia o pieniądzach i poleca instalować jakąkolwiek aplikację. Należy wówczas się rozłączyć.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: K. Piasecka
Redakcja: K. Ośko

Więcej w pieniądze, oszustwo
Powiaty przygraniczne mogą dostać pieniądze na inwestycje

Ruszył nabór wniosków na inwestycje w powiatach przygranicznych. To tereny, które w największym stopniu odczuwają trudy i zagrożenia związane z wojną w Ukrainie i kryzysem na...

Zamknij
RadioOlsztynTV