Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Chcemy oferować usługi na najwyższym poziomie”. Elbląski MOPS zmieni się nie do poznania

Fot. Anna Dembińska

Elbląska siedziba pomocy społecznej przejdzie modernizację. Zmiany dotyczą nie tylko samego budynku i jego otoczenia, ale też organizacji pracy z naciskiem na dzieci i rodziny. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej dostał na ten cel i na szkolenie pracowników prawie 900 tysięcy złotych unijnej dotacji. 

Powstanie m.in. nowy punkt przyjęć z miejscem do rozmów, biblioteka i poczekalnia. Ważny jest nie tylko wygląd, ale to, co w środku. – Zmieniliśmy naszą misję, chcemy oferować usługi na najwyższym poziomie – wyjaśnia dyrektor Beata Kulesza.

Ośrodek podzielony będzie na strefy rodziny, seniora i świadczeń socjalnych. Nowością jest to, że każdy potrzebujący trafi od razu do specjalisty, zajmującego się konkretną dziedziną – tłumaczy Artur Zieliński, sekretarz miasta. MOPS chce też bliższej współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Dodajmy, wniosek elbląskiego MOPS-u zajął pierwsze miejsce w konkursie na dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt jest zgodny z linią postępowania wytyczoną przez Ministerstwo Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej. Inwestycja ma być gotowa za dwa lata.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, MOPS, remont, budynek, modernizacja
Najmłodsi mieszkańcy opanowali ulice Elbląga. Specjalne maskotki zwracają uwagę na problem przemocy wobec dzieci

Jak co roku 20 listopada na ulice Elbląga wyszły dzieci starsze i młodsze, by przypomnieć o tym, że dziś przypada rocznica uchwalenia Konwencji Praw Dziecka. Akcja...

Zamknij
RadioOlsztynTV