Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Chcą odwołania burmistrza Ostródy. Do komisarza wyborczego wpłynęły listy z podpisami mieszkańców

Referendum w Ostródzie coraz bliżej. Inicjatorzy głosowania zawieźli do komisarza w elbląskiej Delegaturze Krajowego Biura Wyborczego listy z podpisami mieszkańców, którzy opowiadają się za referendum odwołującym burmistrza.

Podpisów jest niemal 3 i pół tysiąca, choć żeby wniosek był prawomocny, wystarczyłoby o tysiąc podpisów mniej – podkreśla pełnomocnik inicjatorów referendum Mariusz Kłokocki,

Nie zaczynalibyśmy swoich działań, gdyby nie poparcie mieszkańców, którzy od wielu miesięcy mówią krótko – należy odwołać burmistrza Zbigniewa Michalaka. Z uwagi na to, że nie spełnia swoich wyborczych obietnic, a wręcz działa na szkodę miasta i mieszkańców.

00:00 / 00:00

Komisarz wyborczy ma teraz 30 dni na sprawdzenie ważności wniosku, a przede wszystkim złożonych pod nim podpisów. Jeśli nie będzie zastrzeżeń, podejmie decyzję o przeprowadzeniu referendum. Głosowanie najpóźniej może się odbyć 5 kwietnia.

Inicjatorzy referendum zarzucają burmistrzowi Zbigniewowi Michalakowi fatalną politykę personalną i brak wizji prowadzenia samorządu oraz planu inwestycji. Twierdzą, że burmistrz nie współpracuje z Radą Miasta i samorządami gminy oraz powiatu ostródzkiego – co m.in. doprowadziło do chaosu komunikacyjnego na linii miasto-gmina.

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w referendum, głosowanie, komisarz, podpisy, delegatura
Posłowie Porozumienia poparli referendum ws. odwołania prezydenta Olsztyna. „Chcemy wystawić własnego kandydata”

Politycy Porozumienia Jarosława Gowina oficjalnie poparli referendum w sprawie odwołania prezydenta Olsztyna. Zamierzają także zbierać podpisy pod wnioskiem o głosowanie. Referendum w sprawie odwołania prezydenta Olsztyna...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV