Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ceny mieszkań ostro w górę. Jak radzą sobie studenci?

Ceny wynajmu mieszkań w Olsztynie poszybowały w górę o 30-40 procent – oceniają eksperci z biur nieruchomości. W ostatnim tygodniu przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego trudno znaleźć mieszkanie czy pokój do wynajęcia za przystępną cenę.

– Nie ma też szansy na pokój w akademiku, bo te w tym roku rozeszły się wyjątkowo szybko – przyznał prezes fundacji Żak Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego Cezary Kurkowski. Jego zdaniem ma na to wpływ powrót w pełni do tradycyjnej formy nauki po pandemii, wzrost kosztów mediów oraz atrakcyjność miasteczka akademickiego.

00:00 / 00:00

Cena za miejsce w domu studenckim waha się od 420 do 660 zł – w zależności od liczby współlokatorów w pokoju.

W akademikach mieszkać będą m.in. studentka spod Bydgoszczy Michalina Krysińska oraz student spod Białegostoku Bartosz Gąsiniak. W rozmowie z naszą reporterką oboje przyznali, że głównym argumentem za wybraniem tej opcji była cena.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

W Olsztynie mieszkań do wynajęcia nie brakuje, ale chwilę przed rozpoczęciem roku akademickiego trudno znaleźć niedrogą ofertę – przyznał Robert Tomczak z biura nieruchomości w Olsztynie. Podkreślił, że mieszkania dwupokojowe osiągają cenę nawet 2 tysięcy złotych, do tego należy dodać opłaty. Wiele mieszkań wynajmują także studenci zza granicy, m.in. ze Szwecji.

00:00 / 00:00

W ubiegłym roku rekrutacja do olsztyńskich akademików zakończyła się pod koniec września, w tym roku – już w lipcu. UWM ma 10 domów studenckich, w których jest 2 tysiące miejsc.

Autor: A. Skrago
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mieszkanie, student, akademik
Bliższe Spotkania – 22.09.2022

Odliczanie do urodzin Radia Olsztyn, Adapciak oraz Państwowa Inspekcja Pracy to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiały Izabela Malewska i Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz. Za 10...

Zamknij
RadioOlsztynTV