Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

CBA skontrolowało przebudowę strzelnicy w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie

Fot. WSPol

Jak powiedział rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego Temistokles Brodowski, kontrola w Szczytnie trwała od końca maja 2017 do 28 lutego 2018 roku. Agenci kontrolowali, jak szkoła policji rozporządza swoim mieniem przy przebudowie krytej strzelnicy.

MSWiA zapewniło, że placówka zrealizowała wnioski dotyczące stwierdzonych przez CBA nieprawidłowości. Przetarg w tej sprawie zakładał wykonanie projektu przez wybranego oferenta, jego realizację oraz pełnienie nadzoru autorskiego w czasie prac. CBA sprawdzało, czy wszystkie decyzje w tej sprawie i ich realizacja były zgodne z prawem.

W trakcie czynności kontrolnych stwierdzono między innymi, że w raportach rocznych za lata 2015 i 2016 składanych do resortu podano nieprawdę. Wskazano w nich, że w strzelnicy wymieniono okładziny podłóg na antyrykoszetowe. W rzeczywistości okazało się, że zastosowano takie same płyty, jak te, z których wykonana była podłoga w starej strzelnicy – płyty semagowe.

Po takich ustaleniach, w marcu zeszłego roku do MSWiA skierowano informację o nieprawidłowościach stwierdzonych w trakcie kontroli CBA. W kwietniu tego roku resort podał, że po działaniach CBA wszczęto postępowanie w sprawie zwrotu do ministerstwa części dotacji udzielonej Wyższej Szkole Policji wykorzystanej niezgodnie z przeznaczeniem.

Autor: PAP
Redakcja: P.Karpiszen/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w CBA, WSPol, przebudowa, kontrola, Wyższa Szkoła Policji
Mieszkańcy od dawna domagali się tej inwestycji. Zespół mostów w Sypitkach zostanie przebudowany

Do 8 lutego samorządy mogły składać wnioski na dofinansowanie przez rząd inwestycji drogowych i mostowych z rezerwy subwencji ogólnej. W województwie warmińsko-mazurskim z takiej możliwości skorzystało...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV