Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

CBA dopatrzyło się nieprawidłowości. Czy inwestycja narusza umowę o dofinansowaniu?

Zakład Przyrodoleczniczy w Gołdapi

Zakończyła się kontrola CBA w budowanym Zakładzie Przyrodoleczniczym w Gołdapi. Kontrolerzy dopatrzyli się wielu nieprawidłowości.

Protokół pokontrolny Centralnego Biura Antykorupcyjnego nie jest ostateczny, ponieważ samorząd miejski wniósł do niego własne uwagi.

Jednym z głównych zarzutów CBA jest to, że gołdapska inwestycja była realizowana w oparciu o projekt wykonawczy, a nie budowlany. Wynika z tego szereg dalszych nieprawidłowości, m.in. naruszenie umowy o dofinansowanie, które gmina otrzymała z Unii Europejskiej. Ponadto projekt wykonawczy różnił się od budowlanego, na podstawie którego gmina otrzymała pozwolenie na budowę.

Zdaniem samorządu, kontrolujący błędnie założyli, że istnieje jakiś inny projekt niż ten, który był realizowany. Odpierają tym samym zarzuty dotyczące dofinansowania inwestycji.

Kontrola CBA rozpoczęła się w lipcu ubiegłego roku. Było to rutynowe działanie służb.

 

 

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w samorząd, UE, Gołdap, CBA, kontrola, inwestycja, dofinansowanie
Już niedługo więcej spraw w gminie Elbląg będzie można załatwić elektronicznie

Możliwość załatwienia części spraw drogą elektroniczną oraz usprawnienie pracy urzędu. Te założenia przyświecały gminie Elbląg, która na te cele otrzymała finansowe wsparcie z programu operacyjnego „Cyfrowa...

Zamknij
RadioOlsztynTV