Już niedługo więcej spraw w gminie Elbląg będzie można załatwić elektronicznie
Możliwość załatwienia części spraw drogą elektroniczną oraz usprawnienie pracy urzędu. Te założenia przyświecały gminie Elbląg, która na te cele otrzymała finansowe wsparcie z programu operacyjnego „Cyfrowa Gmina”.
Część pieniędzy pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
W ramach projektu, jako gmina otrzymaliśmy wsparcie finansowe w wysokości 100 tysięcy złotych. Ta kwota zostanie przeznaczona na zakup oraz wdrożenie portalu e-usług w naszym urzędzie gminy pod nazwą „E-urząd udostępnienie usług dla ludności”
– podkreśla sekretarz gminy Elbląg Elżbieta Niżnik.
Jak podkreślają włodarze gminy, wprowadzenie nowego oprogramowania pozwoli nie tylko ułatwić funkcjonowanie urzędu, ale również podniesie bezpieczeństwo, wzmacniając jego odporność na cyfrowe zagrożenia.
Autor: J. Sulecki
Redakcja: M. Rutynowski






















![Smaki Warmii i Mazur znów opanują Olsztyn [PROGRAM] Smaki Warmii i Mazur znów opanują Olsztyn [PROGRAM]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FDSC04861.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)





