Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Caritas organizuje wypoczynek dla dzieci z Ukrainy

W nadmorskim Mikoszewie zakończył się pierwszy turnus wypoczynkowy, który Caritas Archidiecezji Warmińskiej zorganizowała dla dzieci z Ukrainy. – Chodzi też o to, aby dzieci zza wschodniej granicy zapomniały o tym, co się dzieje w ich kraju – przyznają organizatorzy wypoczynku.

Za małymi uchodźcami bardzo trudne miesiące, dlatego wypoczynek jest dla nich szczególnie ważny. – Każdy turnus jest tak zorganizowany, aby były na nim dzieci z Polski i Ukrainy. To sprzyja integracji, poznawaniu kultury, uczenia się języka. Chodzi też o to, aby dzieci zapomniały o tym, co się dzieje na Ukrainie – mówił na antenie Radia Olsztyn zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Warmińskiej ks. Krzysztof Jabłoński.

Kolonie odbywają się w Mikoszewie nad Bałtykiem. W sumie w trzech turnusach wypoczywać będzie ponad 220 osób, w tym ponad stu uchodźców z Ukrainy.

Autor: A. Skrago
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, wypoczynek, Caritas, Ukraina
Doskonalą język i poznają Kopernika. Dzieci spod Wilna z wizytą w Elblągu

Do Elbląga przyjechała grupa dzieci spod Wilna, która do soboty razem ze swoimi polskimi rówieśnikami będzie doskonalić język polski. To międzynarodowy projekt, którego termin realizacji jest...

Zamknij
RadioOlsztynTV