Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Caritas nie zostawi bez pomocy osoby, która potrzebuje rehabilitacji”. W Rybakach otwarto Centrum Zdrowia

W Rybakach otwarto Centrum Zdrowia „Caritas”. Fot. M. Kwiatkowska

144 miejsca czekają na potrzebujących rehabilitacji, bądź zabiegów prozdrowotnych w sanatorium w Rybakach koło Stawigudy.

Wszystkie zyski z działalności Centrum Zdrowia „Caritas” zostaną przekazane na pomoc dla najuboższych. Sanatorium powstało w ośrodku znanym m.in. z tego, że do polskich warunków adaptowali się w nim w 2015 roku zabrani przez rząd z Ukrainy Polacy.

To miejsce w unikalny sposób odpowiada także na potrzeby duchowe – mówi metropolita warmiński arcybiskup Józef Górzyński.

jak podkreślił dyrektor ośrodka w Rybakach ks. Piotr Hartkiewicz podobnej działalności sanatoryjnej na Warmii dotąd nie było, a potrzeby w zakresie pomocy rehabilitacyjnej, czy to po wypadkach, czy po zabiegach, czy też na skutek chorób są bardzo duże. Zabiegi w Rybakach wykonują wysokiej klasy specjaliści z olsztyńskich szpitali, obecnie w tym ośrodku przebywają podopieczni jednego z domów pomocy społecznej z Olsztyna. Koszt ich leczenia pokrywa Caritas.

Centrum Zdrowia w Rybakach jest jedyną w regionie tej klasy placówką Caritasu. Będzie z niej mógł skorzystać każdy, także nieodpłatnie. Nie dopuszczam myśli, że ktoś nie będzie mógł skorzystać z naszej oferty, bo nie ma pieniędzy”

– mówi dyrektor centrum ksiądz Piotr Hartkiewicz.

00:00 / 00:00

Wcześniej ośrodek gościł dzieci z ubogich rodzin. Po remoncie takie turnusy nadal będą organizowane. Remont Centrum Zdrowia został dofinansowany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

W Rybakach otwarto Centrum Zdrowia „Caritas”. Fot. M. Kwiatkowska

W Rybakach otwarto Centrum Zdrowia „Caritas”. Fot. M. Kwiatkowska

Autor: M.Kwiatkowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Caritas, rehabilitacja, Rybaki
Nie wszystkie dzieci mogą mieć kompletną wyprawkę szkolną. Na Warmii i Mazurach trwa akcja „Tornister pełen uśmiechów”

Celem zbiórki prowadzonej przez Caritas jest zakup i wyposażenie wyprawek szkolnych dla najuboższych uczniów. Zbiórka organizowana jest od 10 lat. Podczas poprzednich akcji wsparcie otrzymało każdorazowo...

Zamknij
RadioOlsztynTV