Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Były wojewoda zrezygnował z mandatu radnego powiatu w Gołdapi. Kilka dni temu Marian Podziewski jadąc po pijanemu uderzył w drzewo

Były wojewoda Marian Podziewski

Były wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski jako powód rezygnacji podał przyczyny osobiste.

Rezygnacja z mandatu radnego wpłynęła pocztą do komisarza wyborczego w Olsztynie. Przysłała ją Rada Powiatu w Gołdapi. – We wniosku zostały podane przyczyny osobiste rezygnacji – mówi dyrektor Krajowego Biura Wyborczego w Olsztynie Piotr Sarnacki.

00:00 / 00:00

Prawdopodobnie łączy się z to z wydarzeniem, o którym informowaliśmy w zeszłym tygodniu. Chodzi o wypadek z udziałem radnego. Były wojewoda stracił panowanie nad volkswagenem passatem, którym kierował i uderzył w drzewo. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2 promile alkoholu. Do zdarzenia doszło 1 października przed godziną 15 w miejscowości Górne koło Gołdapi.

Jeśli postanowienie o rezygnacji z mandatu radnego się uprawomocni, do Rady Powiatu zostanie powołana kolejna osoba z listy Komitetu Wyborczego Nasza Gołdap, która zdobyła najwięcej głosów. Jest to Piotr Wasilewski.

Autor: A.Skrago
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, PSL, Marian Podziewski
„Z ciekawością oczekuję rozstrzygnięcia wyborów”. Wojewoda podsumowuje kampanię przy kawie i namawia do głosowania

Kawa, herbata, pączki i jabłka - taką niespodziankę przygotował w ostatni dzień kampanii wyborczej wojewoda Artur Chojecki. Przedstawiciel administracji rządowej w terenie startuje z trzeciego miejsca...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV