Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Była pracownica elbląskiego muzeum oskarżona o wyłudzenie pieniędzy i oszustwo

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko byłej pracownicy Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu. Prokuratura oskarża kobietę o przywłaszczenie pieniędzy oraz oszustwo.

Akt oskarżenia dotyczy przywłaszczenia 26 tysięcy złotych. Prokurator zarzuca kobiecie przedłożenie podrobionej faktury, na podstawie której z kasy muzeum miały zostały przelane pieniądze na jej prywatne konto. Po wykryciu sprawy przez ówczesnego dyrektora kobieta zwróciła pieniądze wraz z odsetkami.

Lech Trawicki zawiadomił w tej sprawie prokuraturę, przez którą został przesłuchany w charakterze świadka. Sprawa nabrała większego rozgłosu po decyzji byłego prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego, który zwolnił dyscyplinarnie dyrektora ze stanowiska. Nowym dyrektorem muzeum w Elblągu został Mirosław Siedler.

Po wyjściu na jaw sprawy kobieta złożyła wypowiedzenie i nie jest już pracownikiem muzeum. Za przywłaszczenie pieniędzy kobiecie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, z kolei za oszustwo do 8 lat.

Posłuchaj relacji Jana Suleckiego

Autor: J. Sulecki
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w prokuratura, oszustwo, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu
Chciał dużego zysku, stracił prawie 100 tysięcy

81-latek z Braniewa stracił oszczędności życia. Skuszony chęcią szybkiego zysku, dał nabrać się oszustom w internecie. Mężczyzna kliknął w link ogłoszenia i postępował zgodnie z wytycznymi....

Zamknij
RadioOlsztynTV