Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Budżet państwa i inauguracja prezydenta USA. Posłuchaj audycji Jeden na Jednego

Jeden na Jednego, czyli słowne starcie przedstawiciela opozycji z przedstawicielem partii rządzącej. Gospodarzem audycji był Andrzej Piedziewicz, a gośćmi parlamentarzyści:

  • Wojciech Kossakowski – poseł Prawa i Sprawiedliwości
  • Marcin Kulasek – poseł Lewicy

Budżet państwa

Wczoraj wieczorem Sejm przyjął ustawę budżetową na ten rok w ostatecznym kształcie. Dochody – ponad 400 mld zł, wydatki prawie 890 mld, deficyt – ponad 82 mld zł. Rok temu przyjmowano budżet z zerowym deficytem, ale w roku pandemicznym już chyba takiej szansy nie było?

Co w budżecie znajdziemy dla województwa warmińsko-mazurskiego? Ustawa budżetowa gwarantuje środki na bardzo wiele różnych zadań i działań m.in. pensje dla urzędników i nauczycieli, środki na świadczenia społeczne, ale też na inwestycje. To co tam jest, a czego zabrakło?

Inauguracja prezydenta USA

W tym tygodniu odbyła się inauguracja prezydenckiej kadencji nowego prezydenta USA Joe Bidena. Inauguracja miała miejsce wczoraj w nocy naszego czasu. Trudno patrzeć na relacje z tak ważnym partnerem z perspektywy regionalnej. Na Mazurach stacjonują żołnierze amerykańskiej armii. Czy nadal będą stacjonować? Jaka jest ocena dotychczasowej obecności wojsk USA i innych państw NATO na Mazurach?

Posłuchaj audycji Jeden na Jednego

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za A.Piedziewicz

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w poseł, budżet, prezydent, usa, ameryka, Marcin Kulasek, Wojciech Kossakowski, Prawa i Sprawiedliwości, Lewicy
Dodatki dla medyków i nauczycieli oraz tragiczne wydarzenia w Waszyngtonie. Posłuchaj audycji Jeden na Jednego

Jeden na Jednego, czyli słowne starcie przedstawiciela opozycji z przedstawicielem partii rządzącej. Gospodarzem audycji był Marek Lewiński, a jego gośćmi senatorowie: Bogusława Orzechowska - Prawo i...

Zamknij
RadioOlsztynTV