Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Brutalnie pobili mężczyznę i więzili go w beczce. Jeden z napastników odpowie za usiłowanie zabójstwa

Fot. KPP Pisz

Policjanci z Pisza zatrzymali dwóch sprawców brutalnego pobicia mężczyzny na terenie ogródków działkowych. Mężczyzna był więziony w beczce, kopany i został uderzony maczetą w głowę. Motyw napadu będzie wyjaśniać policja.

Podejrzani o brutalne pobicie to dwaj mieszkańcy Pisza. Jeden ma 28 lat a drugi 36 lat. Do brutalnego napadu doszło 31 maja. Według policji sprawcy napadli na mężczyznę, który przechodził przez ogrody działkowe. Bandyci uderzali go pięściami w twarz i kopali po całym ciele. Zmusili go też, aby wszedł do nagrzanej od słońca metalowej beczki. Mężczyzna był w niej więziony przez ok. 10 minut.

36-latek uderzył mężczyznę maczetą w głowę, powodując poważną ranę.

Policja nie podaje, jaki był motyw napadu. Ma to wyjaśnić szczegółowe śledztwo

– wskazała rzeczniczka piskiej policji nadkom. Anna Szypczyńska.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny poinformował, że śledczy wystąpili z wnioskiem do Sądu Rejonowego w Piszu o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 36-letniego Arkadiusza W., któremu zarzucono usiłowanie zabójstwa oraz zmuszania pokrzywdzonego do określonego zachowania z jednoczesnym pozbawieniem wolności. Sąd przychylił się do wniosku. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego więzienia.

28-letni Mariusz B. odpowie natomiast za zmuszanie pokrzywdzonego do określonego zachowania i za pozbawienie go wolności. Wobec 28-latka zastosowano dozór policji. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. KPP Pisz

Fot. KPP Pisz

Redakcja: K. Ośko za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pobicie, Pisz
Na Mazurach kończy się budowa śluzy, na którą czekają żeglarze. „Guzianka była najbardziej eksploatowaną śluzą w Polsce”

Prawdopodobnie w czerwcu śluza Guzianka II w Rucianem-Nidzie zostanie oddana do użytku. Będzie też można korzystać ze starej śluzy - Guzianki I - poinformowały Wody Polskie....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV