Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Brak nowych zakażeń koronawirusem w szpitalu powiatowym w Biskupcu

fot. Przemysław Getka

Szpital powiatowy w Biskupcu poinformował w czwartek, że wszystkie wyniki badań w kierunku koronawirusa przeprowadzone dotychczas wśród pacjentów chirurgii i pracowników placówki są ujemne. Wcześniej zakażenie wirusem SARS-CoV-2 wykryto u jednego z lekarzy.

Jak podała w czwartkowym komunikacie dyrektor biskupieckiego szpitala Marta Maciejewska, wszystkie wyniki badań przeprowadzone dotychczas wśród kadry placówki oraz pacjentów oddziału chirurgii ogólnej są ujemne, co oznacza, że nie wykryto żadnego przypadku zakażenia.

W związku z tym szpital poinformował, że wznawia przyjęcia planowe, z wyjątkiem oddziału chirurgii ogólnej, co do którego decyzję dotyczącą dalszej działalności podejmie olsztyński sanepid.

W komunikacie zaznaczono, że funkcjonowanie wznawia pododdział chirurgii dziecięcej, bez zmian pracują wszystkie poradnie specjalistyczne z wyjątkiem poradni chirurgicznej, a pozostałe pracownie i działy funkcjonują jak wcześniej.

W środę biskupiecki szpital wstrzymał przyjęcia planowe i wprowadził inne obostrzenia, a cały personel poddano badaniom, po tym jak zakażenie koronawirusem potwierdzono u lekarza z oddziału chirurgii ogólnej z chirurgią dziecięcą.

Według danych służb sanitarnych, do tej pory na Warmii i Mazurach wirusa SARS-CoV-2 wykryto w sumie u 207 osób, z czego sześć to przypadki zakażeń potwierdzone w czwartek. Od początku pandemii w regionie zmarł jeden z chorych, a 170 wyzdrowiało.

Autor: M. Boguszewski (PAP)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Biskupiec, szpital, uwaga, pilne
Nowe ogniska koronawirusa na Warmii i Mazurach. Wirus obecny już w pięciu powiatach

Rośnie liczba zakażeń koronawirusem w szpitalach w województwie warmińsko-mazurskim. W Szpitalu Miejskim w Olsztynie patogen wykryto najpierw u pielęgniarki, później u kolejnych osób. Badania przesiewowe, które...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV