Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bożena Kowalska: nauczyciele powinni być godnie wynagradzani

Bożena Kowalska – przewodnicząca Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność w Olsztynie. Fot. A. Socha

O skierowanym do konsultacji projekcie zmian w ustawie oświatowej, który zakłada, że maturzyści będą mogli nie tylko zajrzeć do swoich prac egzaminacyjnych ale także zrobić jej fotografię – mówiła goszcząca w Radiu Olsztyn Bożena Kowalska, przewodnicząca Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność w Olsztynie.

Zdaniem Bożeny Kowalskiej jest to dobre rozwiązanie, bo dzięki niemu uczniowie będą mieli okazję rozwiania wielu wątpliwości.

W Porannych Pytaniach rozmawiano także o przygotowanym przez resort sprawiedliwości programie aktywizacji więźniów do pracy np. w szkołach, czy przedszkolach jako konserwatorzy, sprzątaczki czy kucharki. W Olsztynie w placówkach oświatowych pracuje około 300 skazanych. Bożena Kowalska uspakajała, że nie są to osoby, które mają bezpośredni kontakt z dziećmi i młodzieżą.

W Radiu Olsztyn przewodnicząca Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność mówiła także o podwyżkach dla nauczycieli. Jak zaznaczyła, od 2012 roku nie było podwyżek, dlatego ich płace powinny wzrosnąć o 20 procent.

Posłuchaj rozmowy Leszka Cimocha

00:00 / 00:00

 

(bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Solidarność, nauczyciele, oświata, NSZZ
Lidzbark Warmiński pożegnał Aleksandra Pytlowanego

W Lidzbarku Warmińskim odbył się pogrzeb Aleksandra Pytlowanego - wieloletniego działacza Solidarności, radnego i przewodniczącego lidzbarskiej Rady Miasta. Aleksander Pytlowany urodził się w 1943 roku w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV