Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Bogusław Szwedowicz: sądzę, że moja działalność nie przysporzyła Platformie Obywatelskiej minusów

Gościem Porannych Pytań był Bogusław Szwedowicz. Fot. K. Ośko

Olsztyn ma nowego wiceprezydenta. Ryszard Kuć, dyrektor Zakładu Przewozów Regionalnych zmienił na stanowisku Bogusława Szwedowicza. Były już zastępca Piotra Grzymowicza, gościł w Porannych Pytaniach Polskiego Radia Olsztyn.

Bogusław Szwedowicz pełnił swoją funkcję do zakończenia i rozliczenia inwestycji tramwajowej i budowy Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi. Taka była umowa między prezydentem Olsztyna Piotrem Grzymowiczem, a Platformą Obywatelską. – Ustalenia nie były mi znane nawet w części. Uważam, jednak, że byłbym jeszcze w stanie, nie przysparzając nikomu wstydu, przysposobić młodsze osoby do obowiązków, które sam wykonywałem – przyznał gość. Porannych Pytań.

Bogusław Szwedowicz został odwołany 30 kwietnia 2016 roku, od 1 maja był na 3-miesięcznym wypowiedzeniu. Zajmował się m.in. funkcjonowaniem infrastruktury ciepłowniczej, energetycznej, wodociągowo-kanalizacyjnej, miejską polityką mieszkaniową, gospodarką komunalną czy komunikacją. Nadzorował też spółki miejskie. Jego głównym zadaniem była jednak budowa infrastruktury tramwajowej.

Piotr Grzymowicz powołał go w grudniu 2010 roku. Uzyskał poparcie Platformy Obywatelskiej. – Od wielu lat nie próbuję zaistnieć politycznie, dlatego jestem różnie oceniany. Sądzę jednak, że moja działalność jeśli nie przyniosła plusów, to nie przysporzyła też minusów – dodał Bogusław Szwedowicz.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Bogusławem Szwedowiczem

00:00 / 00:00

 

(kos)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, tramwaje, wiceprezydent
Trwa naprawa szyn tramwajowych w Olsztynie.

W OIsztynie naprawiane są, w ten weekend, szyny tramwajowe, które popękały zimą podczas niskich temperatur. Szyny spawane będą zarówno w sobotę (30 lipca), jak i w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV