Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 31.10.2022

Fot. B. Świerkowska-Chromy

Groby oraz towarzyszenie w odchodzeniu to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiały Izabela Malewska i Gosia Sadowska-Bartoszewicz.

„Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim” – gdy wszyscy o nim zapomną, człowiek umiera, a grób popada w ruinę. Co dalej z takim zapomnianym grobem, po jakim czasie może być zlikwidowany przez zarządcę cmentarza? Mówili o tym Maria Brejdak z Zarządu Zieleni Miejskiej w Elblągu i Zbigniew Kot – dyrektor zakładu cmentarzy komunalnych w Olsztynie.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

W przyrodzie proces umierania trwa przez cały czas. Najpierw ktoś się rodzi, żyje, po czym odchodzi. Umierają nie tylko ludzie starsi i schorowani, ale także dzieci i ludzie młodzi. Tracimy bliskich, na których odejście nie byliśmy przygotowani. O śmierci wiemy, że jest, ale wydaje się nam, że gdzieś z boku, z dala, tak jakby nas nie dotyczyła.

Jak rozmawiać o śmierci oraz jak towarzyszyć w odchodzeniu radziła Anna Hencka-Zyser – założycielka Fundacji Spa for Cancer.

 

Autor: D. Kucharzewska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w cmentarz, pomnik, grób, nagrobek
Coraz większy ruch na elbląskich cmentarzach

Do dnia Wszystkich Świętych coraz bliżej. Większy też jest ruch na elbląskich cmentarzach. Trwają porządki na grobach i zakupy na straganach przy nekropoliach. Wciąż wiele osób...

Zamknij
RadioOlsztynTV