Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 31.05.2022

Motocykle na drogach oraz prawa pacjenta to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek Świniarski.

Wiosna i lato to pory roku, które sprzyjają podróżom jednośladami. Powiew świeżego powietrza i nieograniczona wolność to dla wielu motocyklistów sposób na życie. Okazuje się jednak, że nie zawsze bezpieczny. Według danych Komendy Głównej Policji od 1 stycznia do 15 września ubiegłego roku na polskich drogach doszło do 1710 wypadków z udziałem motocyklistów. Zginęło 205 osób, w tym 189 motocyklistów.

Nadmierna prędkość, niezachowanie odległości do innych pojazdów, brak umiejętności i doświadczenia to główne przyczyny tragicznych zdarzeń z udziałem kierujących jednośladami. Czy motocykliści słusznie nazywani są dawcami narządów? O stereotypowych określeniach jakie przylgnęły do motocyklistów mówił motocyklista Zbigniew Satława.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

W Polsce osoby ubezpieczone mogą leczyć się w publicznej służbie zdrowia bezpłatnie. Jednak nie każdy korzystając z usług placówek medycznych wie, jakie prawa mu przysługują. Dziś w Prawniczym wtorku o prawach pacjenta mówił radca prawny Krzysztof Śmiarowski z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Olsztynie.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Autor: D. Kucharzewska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w motocykl, zdrowie, służba zdrowia, bezpieczeństwo, jednoślad, bezpłatne leczenie
Czy zdrowie można postrzegać jako kwestię bezpieczeństwa?

Pandemia i wojna w Ukrainie pokazały, że zdrowie w krajach Unii Europejskiej trzeba postrzegać jako kwestię bezpieczeństwa – oceniają eksperci. Dlatego tak ważne jest dążenie do...

Zamknij
RadioOlsztynTV