Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 30.08.2021

Fot. Adobe Stock

W Bliższych Spotkaniach rady i propozycje dla turystów, akcja „Moje dziecko wraca do szkoły” oraz cykl ”Zrób to sam”.

Co prawda wakacje dobiegają końca, ale nie oznacza to, że rezygnujemy z wycieczek i wypraw na łono natury. W Poradniku Turysty Maciej Lubieniecki z Akademickiego Klubu Turystycznego w Olsztynie wyjaśnia, dlaczego na wyprawę warto zabrać tradycyjną mapę terenu, a nie polegać tylko na tej w smartfonie.

Na koniec sezonu w cyklu „Rowerem po Warmii” Marek Lewiński proponuje wycieczki rowerowe do miejsc, które uznaje za najciekawsze i najpiękniejsze. Dziś taką perełką będą Bałdy.

Już w środę, 1 września, zabrzmi pierwszy dzwonek i uczniowie rozpoczną nowy rok szkolny. Na co zwrócić uwagę, żeby powrót dzieci do szkoły był zdrowy i bezpieczny mówi warmińsko-mazurski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny Janusz Dzisko.

00:00 / 00:00

Z raportu warmińsko-mazurskiego sanepidu wynika, że u co piątego ucznia waga plecaka przekracza ustalone normy. Najcięższe mają czwartoklasiści, częściej dziewczynki niż chłopcy, a najlżejsze uczniowie klas ósmych. Czy rzeczywiście te plecaki są tak przeciążone? Wyjaśnia Jacek Szydłowski, kierownik Oddziału Higieny Dzieci i Młodzieży w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

W cyklu ”Zrób to sam” budujemy dom. Za nami już etap budowy obejmujący wymurowanie ścian i zadaszenie. Teraz powinniśmy nasz dom ubezpieczyć. Na co zwrócić uwagę wykupując polisę ubezpieczeniową mającą chronić naszą nieruchomość radzi agent ubezpieczeniowy Joanna Murzyn.

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sanepid, szkoła, budowa, turystyka, nauka, dom, bałdy
Elbląg stawia na szkolnictwo zawodowe

W Elblągu nowy rok szkolny rozpocznie prawie 17 200 uczniów. Miejska inauguracja odbędzie się w Zespole Szkół i Placówek Sportowych o godz. 13.00. Od 1 września...

Zamknij
RadioOlsztynTV